Tiimi sisustus­arkkitehtuurin ja projektinhallinnan ammattilaisia

Scope Design on vuonna 2017 perustettu raikas, moderni ja ketterä toimitilasuunnittelua ja kiinteistökehitystä tarjoava asiantuntijayritys. Intohimonamme on suunnitella ja toteuttaa asiakkaita palvelevia tiloja ammattitaitoisesti ja käytännönläheisesti – aina asiakasta kuunnellen.

Tavoitteenamme on tarjota markkinoiden laadukkainta kokonaispalvelua avaimet käteen -periaatteella. Asiakkaitamme ovat yksittäiset yritykset sekä kiinteistökehittäjät ja -yhtiöt.

Tiimimme muodostuu varmaotteisista sisustusarkkitehtuurin ja projektinhallinnan ammattilaisista. Laaja-alaiseen osaamiseemme sisältyy kokemusta mm. konseptoinnista, tila- ja sisustussuunnittelusta, palvelumuotoilusta, graafisesta suunnittelusta, kiinteistökehityshankkeista ja käytännön toteutuksesta. Käsissämme villitkin visiot muuntautuvat toteutuskelpoisiksi suunnitelmiksi ja viimeistellyiksi valmiiksi tiloiksi.

Scope Design on luotettava kumppani, jonka visiona on luoda tiloja, joissa hymyillään enemmän.

Scopen tiimi on kuunnellut toiveita ja toiminut niiden mukaan, eikä jyrätty suunnittelijan näkökannalta. Ollut miellyttävää joustoa ja yhteistyötä, odotukset jopa ylittyneet.

Mikko Yrjönen, Insinööritoimisto Tauno Nissinen Oy

Scopen tiimi on kuunnellut toiveita ja toiminut niiden mukaan, eikä jyrätty suunnittelijan näkökannalta. Ollut miellyttävää joustoa ja yhteistyötä, odotukset jopa ylittyneet.

Mikko Yrjönen, Insinööritoimisto Tauno Nissinen Oy

Yhteystiedot

Suunnittelu & projektinhallinta

Elli Laitinen

Projekti­päällikkö
+358 41 310 4972
elli.laitinen@scope.fi

Lydia Solin

Suunnittelija, sisustus­arkkitehti
+358 41 3121008
lydia.solin@scope.fi

Salla Väliaho

Vastuu­suunnittelija, sisustusarkkitehti
+358 44 2377850
salla.valiaho@scope.fi

Henna Lehtinen

Vastuu­suunnittelija, sisustus­arkkitehti
+358 41 3110250
henna.lehtinen@scope.fi

Jenni Kannisto

Vastuu­suunnittelija, muotoilija
+358 41 433 2043
jenni.kannisto@scope.fi

Hanna Bondfolk

Vastuu­suunnittelija, sisustus­arkkitehti
+358 41 3144078
hanna.bondfolk@scope.fi

Johto

Maija Boije

Hallinto­päällikkö
+358 50 581 1046
maija.boije@scope.fi

Eeva Mankinen

Hallituksen puheenjohtaja, perustajaosakas
+358 45 136 0303
eeva@scope.fi

Jenni Koskela

Toimitusjohtaja, perustajaosakas
+358 44 374 2441
jenni@scope.fi

Ota yhteyttä

Soita tai jätä meille viesti, ja kerro millaisessa tilanteessa voisimme olla avuksi. Otamme sinuun yhteyttä!
Soita tai jätä meille viesti, ja kerro millaisessa tilanteessa voisimme olla avuksi. Otamme sinuun yhteyttä!